Öneriler

Adsense Alternatifi En Kazançlı Siteler

Adsense, sitelere veyahut youtube videolarına reklam veren reklam şirketidir.Günümüzde en yaygın ve en kazançlı reklam şirketidir.Diğer reklam şirketlerinin önünde olmasının sebebi ise çok kazandırması ve güzel reklam tasarımlarına sahip olmasıdır.Ama adsenseyi kullanabilmek sandığınız kadar kolay değildir.

Adsense her siteye eklenemez çünkü adsensenin kendine özgü politikaları vardır.Bu politikaları karşılamayan sitelere adsens aracı olmaz.Adsens konusu çok hassas ve ciddiyet isteyen bir konudur.

Bazı siteler adsensenin politikalarından geçemeyince, kendine reklam sağlayabilecek sağlam siteleri araştırmaya başlarlar.Bu konumuzda adsense yoksa başka reklam sağlayıcılar var diyerek adsense alternatifi sitelere değineceğiz.

Konumun başında da dediğim gibi en kazançlı reklam şirketi adsensedir.Vereceğim sitelerin hiçbiri adsense kadar fazla kazanç sağlamayacaktır.Bunun için adsense ile yola devam etmek için elinizden geleni yapın.Aksi taktirde cebinize fazla sıcak şeyler girmeyebilir.

Adsense hassaslık isteyen bir konudur demiştik.Peki neden böyle dedik.Yazının başında da söylemiştim “adsensenin kendine özgü politikaları var” diye.Bu politikalar çok titizlik isteyen politikalar.Mesela koyduğunuz reklama deneme amaçlı bile tıklayamazsınız.Kendi reklamınıza tıklamanız ban sebebidir.Adsense politikaları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

1-Wordego

wordego reklam

İlk zamanlar okuduğum makalelerden bu sitenin berbat ötesi olduğuna kanaat getirmiştim.Ama görüyorum ki ilerleyen zamanlarda kendine güncellemeler getirerek iyi bir reklam şirketi haline gelmiş.

Sağladığı kazanç tıklamaya göre hesaplanıyor.  Yaklaşık bin gösterim başına 0.15 TL ve 0.20 TL veriyor.Tabi bu kazanç reklamın türüne ve büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir.Ödemenizin geçerli olarak sayılabilmesi için tıklayan kullanıcının en az 1 saniye referans site de kalması gerekiyor.

Haliyle durum böyle olunca site ziyaretçilerinizle reklam sayımlarını karşılaştırmayın.Siteye atıyorum 400 kişi girmiştir fakat reklam sayımında 200 kişi vardır.Bu demek oluyorki ödeme yapılması için gerekli kriterler yerine getirilmemiş reklama tıklayan kullanıcı tarafından.

En az ödeme limiti 100 TL’dir.100 TL hesabınızda bakiye birikmeden para çekemiyorsunuz.Şu konuya da değinmekte fayda var ödemeler 45 günlük vade ile yapılmakta.Diğer bir husus ise kazancınız %20’si kesintidir.Misal veriyorum 100 TL kazanç sağladıysanız 80 TL çekebiliyorsunuz.

2-ReklamStore

reklamstore

İstanbul merkezli olan bu firmanın İsrail ve Dubaide de firmaları bulunmakta.Firmanın öne çıkan özelliklerinden biri ödeme alt limitinin 30 TL olmasıdır.Ödeme alt limiti için 30 TL fazla büyük bir para değil.Bu sizin işinize gelebilir.

Bu reklam firması ödemelerini 30 gün vade ile yapıyor.Vergi kesintisi ise %20’dir.100 TL kazandıysanız 20 TL’sini kesip vergi ve diğer masraflarda kullanıyor.Sizede kalan 80 TL oluyor.

Gösterme başıda kazanç sağlamakta.Yaklaşık 1000 gösterime hemen hemen 0.10 TL veriyor.Tıklama ortalaması 0.16 ve tıklama kazancı 0.08 TL oluyor neredeyse.

3-Admatic

admatic

Bu firmaya gelecek olursak hem kullanıcı anlamında olsun hemde hizmet anlamında olsun en iyi sitelerden biri diyebilirim.Tabiki kazanç konusuda önemli, kazanç konusunda da favori sitelerden biridir.Ödemelerini genellikle ayın sonuna doğru 15 ile 20 arasında yapıyor.Bazı özel günler de erken ödeme yaparak kullanıcısına ufak jestler yapıyor.

Firmanın en güzel yanı ise gösterim başına kazanç sağlıyor olmasıdır.Reklama tıklanması kazanç sağlamaz.

Firma konusunda ise öne çıkan bir şikayet bulunuyor. Konu ise firmanın gösterim sayımlarını düzgün yapmadığı yönünde. Oysa bu şikayeti yapanlar genel olarak sistemin çalışma şeklini bilmiyorlar. Şöyle ki siz bir reklam veren olarak bin gösterimlik anlaşma yaptınız diyelim. Admatic bu bin gösterimi yayıncılara sunuyor. O anda kimin sitesinde online görüntülenir ise reklam verenin kredisinden düşülüyor. Yani sizin ziyaretçi sayınız kadar gösterim yapılmıyor. Şikayet konusu kısaca budur. Eğer sabit gösterim yapılsa dedikleri doğru olurdu. Ancak anlattığım gibi sabit gösterim söz konusu değildir.

Yaklaşık 1000 gösterime 2Tl ücret ödemektedir.Bu reklam sektöründe en yüksek rakamdır.Eğer bu firmadan birşeyler kazanmak isterseniz bayağı bi hit alan bir siteniz olması gerekmektedir.

4-LinkWise

linkwise

Bu site satış ortaklığı ile hizmet vermektedir.Yani sizin gösterimleriniz, tıklanmalarınız size para kazandırmaz.Üstelik bu firmadan para kazanmanız için bir siteye de ihtiyacınız yoktur.Büyük çaplı sosyal medya hesaplarınızdan bile para kazanabilirsiniz.

Yaklaşık %14 gibi bir kazanç sağlayabilirsiniz.Ödemelerini 30 gün vade ile yapıyor.En güzel yanlarının bir taneside tanıtım yapacağınız firmayı siz kendiniz seçiyorsunuz.Birde kullanıcıların en çok hoşuna giden nokta ise ödeme alt limiti denen birşeyin olmaması.

5-ReklamAction

ReklamAction

Bu firmada İstanbul merkezli bir firmadır.En üstte bahsetmiş olduğum reklamstore firmasıyla bağlantılıdır.Bu firmada satış ortaklığı ile çalışmaktadır.Komisyon oranları sürekli değişkenlik göstermektedir.Herhangi bir firmadan %35 alırken başka bir firmadan %4 gibi rakamlarla komisyon alma imkanı var.

Ödeme konusunda son derece güvenebileceğiniz bir firmadır.Ödeme alabilmeniz için en az 100 TL bakiyenizin olması gerekmektedir.Ayrıca 45 gün vadeli ödeme yapmaktadır.

6-OdaklıPazar

Bilgilendirmek İçin Buradayım

Bu firmada İstanbul merkezli firmadır ve satış ortaklığı projesi ile çalışmaktadır.Bu firma ile çoğunlukla dijital ürünlerin satışı yapılmaktadır.

Satış ortaklığı yaptığınız da komisyon olarak %35 ile %70 veriyor.Ödeme alt limiti ise 50 TL’dir.Ödeme sıkıntısı yaşatmadan 14 günde bir ödeme yapmaktadır.Satış ortaklığı için çalışabileceğiniz çok iyi bir firmadır.

7-Adcash

Adcash

Adsense alternatifi olarak en çok tercih edilen sitelerden biridir.3 çeşit reklam tipi sunmaktadır bunlar şu şekildedir ; pop under, banner ve video.

Kazançlarını ise 1000 gösterim başına yapıyor.Fakat kesin bir fiyatlandırması yok. Şöyle ki tahmini değer olarak 10k yani on bin gösterim için 100 Euro veriyor.Para birimi olarak ise Dolar ve Euro kullanılıyor.

Ödemeleri genellikle 1’i ile 10’u arasında yapıyor.Kazançlarınızı banka havalesi ile alabiliyorsunuz.

Sonuç olarak başta da demiş olduğum gibi adsenseden iyisi yok.Ne yapın ne edin adsenseden vazgeçmeyin.Bu sitelerden para kazanabilmeniz için belirli bi yoğunlukta kitlenizin olması gerekmektedir.Cebinize sıcak birşeylerin girmesini istiyorsanız çalışıp didinin gençler.

Eğer uyurken para kazanmanın bir yolunu bulamazsan, ölene kadar çalışmak zorunda kalırsın.

Ömer Bozdi

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Gelirlerimiz reklamlardan elde edilmektedir.Hak yememek adına adblock eklentini lütfen kapatır mısın ?