Bilgi

En Ucuz İnternet Hangisi, Online Eğitim İçin Hangi İnternet Alınmalı ?

Online Eğitim İçin Hangi İnterneti Almalıyım ?

Pandemi dolayısıyla erken ara verilen okullar, vaka sayılarındaki artış nedeniyle daha geç açılacağı söylenmişti. Bunun yanı sıra online eğitimlere devam edileceği de vurgulanmıştı. Online eğittim için ise internet bağlattırmanın şart olduğunu biliyoruz.

Çünkü mobil Internet’inizle online eğitimlerin sadece bir kısmına dahil olabiliyorsunuz. Hem mobil Internet’lerin fiyatları dudak uçuklatacak tarzdan. Bu yüzden cüzdan yakmayan ve performanslı bir internet seçmeniz gerekiyor.

En ucuz İnternet’i seçmeniz için bütün operatörlere giderek teker teker fiyat bilgisi almanıza gerek yok. Ben sizler için araştırarak online eğitime en uygun ve ucuz Internet’leri derleyeceğim. İnternet konusunda pek çok deneyime sahip olduğumu söyleyebilirim.

Fiyatlandırma konusunda da Vodafone personeli olduğum için fazla bilgi sahibiyim.Bunun altını çizmeliyim ki bu yapacağım değerlendirmelerde kesinlikle taraf tutmayacağım.

En İyi İnternet Hangisi Öğrenmek İçin Tıklayabilirsiniz.

En Ucuz İnternet Hangisi ?

Bu konuda değerlendirme yaparken tüm operatörlerin sağladığı aynı hızları ve sağladıkları indirimi ele alacağım.Bunun dışında taahhüt sürelerine göz atıp sınırsız kotası olan tarifeleri göz önünde bulunduracağım.

Aşağıda yapacağım değerlendirme 08/09/2020 tarihinde yapılmış olup ilerleyen zamanlarda değişiklik gösterebilir. Şu an bu makaleyi yazarken bütün operatörlerin internet sitelerindeki paketleri değerlendirmiş olacağım.

Değerlendirmeleri gördükten sonra kontrol etmek amacıyla operatörlerin kendi resmi sitelerinden verilen fiyatları teyit edebilirsiniz. Neyse lafı fazla uzatmadan online eğitim için en ucuz ve uygun Internet’lere bakalım.

1-Vodafone Net En Uygun Fiyatları

vodafone internet

Şu an için en dip fiyatı Vodafone’de gördüm diyebilirim. İnternet sitesi üzerinde 16 mbps hızında olan Internet’e ilk 6 ay 39,90 TL fiyat biçmişler. 6 aydan sonra yani 18 ay boyunca fiyatı 84,90 TL olacakmış. Bu fiyatların üzerine bir de modem fiyatı ekleniyor. Modem fiyatı ise 7.90 TL.

Yani modem fiyatlarını da dahil edecek olursak ilk 6 ay 47.8 TL sonraki 18 ay 92.80 TL ödüyorsunuz.Sözleşme süreniz ise 24 ay yani 2 yıl olmak zorunda.

Yalnız bu tarife Vodafone RED tarifesi kullanan faturalı müşterilere yapılmaktadır. Eğer Vodafone de RED tarifesi kullanmıyorsanız bu kampanyadan yararlanamıyorsunuz.

RED tarifesi kullanmayan hatta Vodafone müşterisi olmayanlara ise 16 mbps hızında olan Internet’e ilk 6 ay 44,90 TL fiyat biçmişler. Sonraki 18 ayda ise 89,90 TL ödüyorsunuz. Bu fiyatlara modem ücretlerini dahil ettiğimiz zaman ilk 6 ay 52,80 TL sonraki 18 ay ise 97.8 TL ödüyorsunuz.

Vodafone Net’in 8 mbps’lik herhangi bir paketini bulamadım.İnternet sitelerinde 8 mbps internet paketi bulunmamakta.Bir adet 8 mbps tarifesi var onunda yanında tablet almanız zorunlu.Bu yüzden direk 12 mbps hızı inceledim.

Vodafone Net Fiyat Ve Hız Tablosu

Vodafone Net İçin İlk 6 Ay Fiyatları (Vodafone’li Olmayanlar)

Tarife AdıTarife HızıTarife FiyatıModem Fiyatı
Evde 1212 Mbps39,90 TL7,90 TL
Evde 1616 Mbps44,90 TL7,90 TL
Evde 2424 Mbps49,90 TL7,90 TL

Vodafone Net İçin Son 18 Ay Fiyatları (Vodafone’li Olmayanlar)

Tarife AdıTarife HızıTarife FiyatıModem Fiyatı
Evde 1212 Mbps79,90 TL7,90 TL
Evde 1616 Mbps89,90 TL7,90 TL
Evde 2424 Mbps99,90 TL7,90 TL

Vodafone Net İçin İlk 6 Ay Fiyatları (Vodafone’li Olanlar)

Tarife AdıTarife HızıTarife FiyatıModem Fiyatı
Evde 1212 Mbps34,90 TL7,90 TL
Evde 1616 Mbps39,90 TL7,90 TL
Evde 2424 Mbps44,90 TL7,90 TL

Vodafone Net İçin Son 18 Ay Fiyatları (Vodafone’li Olanlar)

Tarife AdıTarife HızıTarife FiyatıModem Fiyatı
Evde 1212 Mbps74,90 TL7,90 TL
Evde 1616 Mbps84,90 TL7,90 TL
Evde 2424 Mbps94,90 TL7,90 TL

Vodafone Net Kişisel Görüşüm

Ama ban sorarsanız kesinlikle Vodafone Net bağlattırmayın. Ben Vodafone Net bağlattırdığım için çok pişmanım. Nedeni ise hiç olmadık bir zamanda bağlantınız gidebiliyor. Bağlantınız gittikten sonra tek yapmanız gereken şey beklemek.

Aksi taktirde ne müşteri hizmetlerine bağlanabiliyorsunuz ne de Vodafone bayilerinden yardım alabiliyorsunuz.Ben böyle rezalet müşteri hizmetleri başka bir operatörde görmedim.

Vodafone Net müşteri hizmetlerini aradığımda yarım saat hatta beklediğimi hatırlıyorum.Defalarca üst üste bağlanmayı denediğim zaman ise hiçbir şekilde bağlanamadım.Üstelik Vodafone personeli olmama rağmen.

Eğer iyi bir hizmet alayım, aradığım zaman müşteri hizmetlerine ulaşayım, doğru düzgün teknik destek alayım diyorsanız kesinlikle Vodafone Net bağlattırmayın.

Vodafone Net Bağlattırmamanız İçin 6 Neden

 • Müşteri hizmetlerine bağlanmak imkânsız gibi.
 • Bağlanılan müşteri hizmetleri bilgisiz.
 • Teknik destekleri çok zayıf.
 • Bir anda İnternet’iniz kesilebilir ve günlerce gelmeyebilir.
 • 24 Ay boyunca Vodafone’ye mahkûm kalırsınız.
 • Eğer Vodafone hattınız yoksa indirim sağlanmıyor.

Vodafone Net Bağlattırmanız İçin 1 Neden

 • Vadettikleri hızı sağlıyorlar (Konuma göre değişebilir).

2-Türktelekom İnternet En Uygun Fiyatları

türktelekom internet

Türktelekom paketlerini incelediğim zaman en düşük 8 mbps hız sağladıklarını gördüm. 8 mbps internet hızına ayda 74.90 TL ödemeniz gerekiyor. Şu an için diğer operatörlerle karşılaştırdığımız zaman fiyat diğer internet sağlayıcılarına göre ideal.

İndirim konusunda herhangi bir güzellik yapılmamış Türktelekom Internet’inde. Şu an için sabit düz bir fiyat biçilmiş. Zamanında Türktelekom kullanmışlığım var. Fazla sıkıntı çıkarmayan bir operatör.

Türktelekom İnternet Fiyat Ve Hız Tablosu

Tarife AdıTarife HızıTarife Fiyatı
Evde 88 Mbps74,90 TL
Evde 1616 Mbps94,90 TL
Evde 2424 Mbps104,90 TL

Modem ücreti gibi ek ücretleri internet siteleri üzerinde paylaşmamışlar.Tarifleri hakkında internet siteleri üzerinden araştırma yaparsanız hiçbir detaya rastlayamayacaksınız.

Herhangi bir detay öğrenmek istediğinizde müşteri hizmetlerine başvurmanız gerekiyor. Bu bence başlı başına bir saçmalık. İnternet hizmeti veren bir firma, internet üzerinden bizlere adamakıllı bir ayrıntı sunmuyor.

Türktelekom İnternet Kişisel Görüşüm

Yukarıda da bahsettiğim gibi Türktelekom Internet’ini deneme şansım oldu. 7-8 aylık bir serüvende herhangi bir problemle karşılaşmadım. Sözleşmenin bitmesine yakın internet bir kafayı yemişti sürekli git gel yaşanıyordu.

Onun dışında herhangi bir problemle karşılaştığımı hatırlamıyorum.Müşteri hizmetlerine bağlanabiliyor olmak insanı mutlu etmeye yetiyor diyebilirim.Vodafone net gibi sorumsuz değiller.

Herhangi bir probleminiz olduğu zaman sizlere yardım edebiliyorlar.Yalnız bağlatırken fazla sorunla karşı karşıya kalıyorsunuz.Bağlayan şahıslar çok sorumsuz.Bilemiyorum belki yaşadığım mevkide sıkıntı vardır ama bağlatana kadar canınız çıkacaktır eminim.

Türktelekom İnternet Bağlattırmamanız İçin 3 Neden

 • Kurulum süreci çok uzun.
 • Müşteri hizmetlerinin çoğu bilgisiz.
 • Kurulum sürecinde adam akıllı yardım eden yok.

Türktelekom İnternet Bağlattırmanız İçin 3 Neden

 • Vadedilen hız gerçekten sağlanıyor.
 • Bağlantı problemi çok nadir yaşıyorsunuz.
 • İnternet hızında dalgalanma olmuyor.

3-KabloNet/Turksat İnternet En Uygun Fiyatları

kablonet internet

Kablonet için en düşün paket 16 mbps hızında ve fiyatı aylık 79,99 TL’dir. Kablonet için 8 mbps’lik herhangi bir internet paketi bulunmamaktadır. Eğer altyapınız 8 mbps destekliyorsa muhtemelen Kablonet’ten herhangi bir hizmet alamayacaksınız.

Bu firmada da herhangi bir modem ücreti veya indirim belirtilmemiş. Muhtemelen bu hizmeti satın aldıktan sonra modeminizi kendiniz temin etmek zorunda kalacaksınız. Bu tabii ki benim tahminim.

KabloNet/Turksat İnternet Fiyat Ve Hız Tablosu

Tarife AdıTarife HızıTarife Fiyatı
16 Mbps’e kadar16 Mbps79,99 TL
20 Mbps’e kadar20 Mbps89,99 TL
25 Mbps’e kadar25 Mbps99,99 TL

Herhangi bir modem ücreti ve taahhüt detayına değinilmemiş internet sitelerinde. Bu yüzden bu gibi bilgilere yer veremedim. Genel itibariyla fiyatların orta derecede olduğunu söyleyebiliriz.

KabloNet/Turksat İnternet Kişisel Görüşüm

Şahsen hiç Kablonet yani Türksat kullanmadım ama kullanıcıların görüşlerini aldığım zaman herkesin bu internet sağlayıcısını övdüğünü gördüm.Ablam bile bu internet sağlayıcısını kullanıyor ve gayet memnun.

Herhangi bir sorun olduğu zaman teknik ekibin hemen gelip kontrol ettiğini falan dile getirmişti. Ablam İnternet’inden son derece memnun olduğunu ve bana bile bağlattırmam için önerdiğini söyleyebilirim.

KabloNet/Turksat İnternet Bağlattırmamanız İçin 1 Neden

 • Herhangi bir olumsuz yönünü duymadım.

KabloNet/Turksat İnternet Bağlattırmanız İçin 4 Neden

Söylenilenlere göre ;

 • Baş ağırtan herhangi bir problem yaşatmıyor.
 • Müşteri hizmetleri yardımcı oluyor ve bağlanılması kolay.
 • Teknik ekip çok hızlı.
 • Kullanım aşamasında herhangi bir problemle karşılaşılmıyor.

4-Turkcell Superonline İnternet En Uygun Fiyatları

turkcell superonline internet

Şu an Turkcell Superonline de internet bağlattırmak istediğiniz zaman en ucuz tarife olarak 8 mbps bağlattırabiliyorsunuz. 8 mbps hızındaki Internet’e 89.90 TL biçmişler. Yani diğer operatörlerden çok daha pahalı diyebiliriz. Diğer operatörler 12 mbps hızındaki Internet’i bu paraya veriyorken Superonline 8 mbps hızındaki Internet’i bu fiyata veriyor.

Taahhüttü ise diğer operatörlerden daha az. Diğer operatörlerin çoğu 24 ay yani 2 senelik sözleşme imzalatıyorlar ama Turkcell Superonline sizlere 12 ay yani 1 senelik bir sözleşme imzalatıyor. Bir de bu fiyata modem ücretleri dahil olduğunu söylemeden geçmemeliyim.

Turkcell Superonline Fiyat Ve Hız Tablosu

Tarife AdıTarife HızıTarife Fiyatı
8 Mbps’ye Kadar Limitsiz8 Mbps89,90 TL
16 Mbps’ye Kadar Limitsiz24 Mbps99,90 TL

Modem ücretleri fiyatlara dahil olması ve 12 ay sözleşme olması modeme vereceğiniz para açısından çok iyi. Diğer operatörler sizlere 24 ay boyunca modem parası ödetirken Turkcell 12 ay modem parası ödetiyor. Fiyatın şişkin olmasının nedeni de budur.

Turkcell Superonline Kendi Görüşüm

Benim kullandığım Internet’ler arasında en kaliteli olan internet Turkcell Superonline diyebilirim. Diğerlerine nazaran biraz daha fazla para ödüyordum ama verdiğim paraya kesinlikle değiyordu.

Müşteri hizmetleri bana göre 1 numara. Diğer operatörlerin müşteri hizmetlerine bağlanması hem daha zor hem de ilgisizler. Turkcell Superonline müşterisi olduğunuz zaman müşteri hizmetleri şeker gibi karşılıyor sizi.

Bir probleminiz olduğu zaman derdinize derman oluyorlar. İnternet bağlantınız diğerleri gibi git gel yaşatmıyor. Vadettikleri hızı sizlere sağlıyorlar. Hem kaliteli hem de hizmeti iyi olan bir firma.

Turkcell Superonline İnternet Bağlattırmamanız İçin 1 Neden

 • Fiyatı diğerlerine göre daha pahalı.

Turkcell Superonline İnternet Bağlattırmanız İçin 6 Neden

 • Müşteri hizmetleri çok kaliteli.
 • Müşteri hizmetleri sizi geçiştirmiyor.
 • Diğerlerine göre kaliteli.
 • Hız problemi yaşatmıyor.
 • Sözleşmesi diğerlerine göre daha kısa süreli.
 • Kapattırırken zahmet çekmiyorsunuz.

5-Türknet İnternet En Uygun Fiyatları

turknet internet

Türknet’i hâlâ duymayan var mı acaba düşünmüyorum değil. Türkiye de internet hukukunun var olduğunu kanıtlamaya çalışan nadir firmalardan bir tanesi. Bildiğiniz üzere bu firmada tek ve net bir fiyat vardır. Altyapınız ne kadar fazla hız desteklerse desteklesin tek fiyat yani 85 TL biçilmiş.

Bu açıdan kullanıcıların bazısına iyilik bazısına ise kötülük yapmış oluyor.Mesela 100 mbps kullanan bir insan 16 mbps kullanan insanla aynı parayı ödüyor.Burada 100 mbps kullanan insan 16 mbps kullanan insana göre çok daha kârlı oluyor.Diğer türlü ise 16 mbps kullanan insan 100 mbps kullanan insana göre daha fazla para ödüyor.

Bu durum aradaki eşitliği kaldırıyor. Altyapısı berbat olan bir insanla çok iyi olan arasında para konusunda eşitlik oluyor fakat aldığı hizmet bakımından eşitlik olmuyor. Ben bu durumu Türknet firmasına değil de altyapı döşemeyen şahsiyetlere bağlıyorum.

TurkNet İnternet Fiyat Ve Hız Tablosu

Tarife AdıTarife HızıTarife Fiyatı
Tek PaketAltyapınız Ne Kadar Destekliyorsa85 TL

Bu firmada herhangi bir taahhüt bulunmuyor.İnternet bağlattırdığınız zaman yanında ücretli modem vermiyorlar.Siz isterseniz ücretli modem isteyebiliyorsunuz veya kendiniz herhangi bir yerden modem temin edebiliyorsunuz.

TurkNet Kendi Görüşüm

Samimi bir arkadaşım aylardır bu firmayı kullanıyor. Bağlattırırken bayağı bir sıkıntı çektiğini dile getirmişti. Onun dışında internet hızında sürekli dalgalanmalar yaşadığını söylüyordu. Bir de bir anda tak diye fiyatı yükselttiler.

Yani eğer bunları yaşayan ben olsaydım direkt internet hizmetini iptal ettirirdim. Eğer lokasyonunuz çok iyi ise direkt hiç düşünmeden bağlattırın derim ama eğer lokasyonunuz iyi değilse hiç yanaşmayın çünkü arkadaşımın yaşadığı olayları yaşamanız an meselesi.

TürkNet İnternet Bağlattırmamanız İçin 5 Neden

 • Lokasyona göre muamele yapılıyor.
 • Aldığınız hizmete göre fiyat ödemiyorsunuz.
 • Bağlattırmak çok zorluyor.
 • Müşteri hizmetlerine ulaşmanız imkansız.
 • Sözleşme olmadığı için heran fiyat değişebiliyor.

TürkNet İnternet Bağlattırmanız İçin 3 Neden

 • Eğer lokasyon iyi ise çok yüksek hız sağlıyor.
 • İstediğiniz zaman kapattırabiliyorsunuz.
 • Yüksek hızlara düşük fiyat veriyor.

Ömer Bozdi

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Gelirlerimiz reklamlardan elde edilmektedir.Hak yememek adına adblock eklentini lütfen kapatır mısın ?