Nasıl Yapılır

İphone’de Mp3 Şarkıları Zil Sesi Yapma

Zil Sesi Nasıl Yapılır ?

Günümüzde birçok insanın sıkıntı çektiği iPhone zil sesi ayarlama konusuna bugün bir açıklık getireceğiz.İnternet üzerinde tonlarca video olmasına rağmen bazı insanlar hala daha zil sesi değişikliği yapmayı bilmiyorlar.

İPhone’da zil sesi değiştirmek Android’de zil sesi değiştirmek kadar kolay değildir. Çünkü iPhone’da kendini koruma özelliği mevcuttur.Kafanıza göre her dosyayı Apple cihazınıza atamıyorsunuz.Durum böyle olduğu zaman da kafanıza göre seçmiş olduğunuz bir şarkıyı Apple cihazınızda zil sesi yapamıyorsunuz.

Daha Fazla Nasıl Yapılır Makalesi Okumak İsterseniz Tıklayabilirsiniz.

İtunes İle Zil Sesi Yapılıyor mu ?

Önceden iTunes programı ile zil sesi yapmanız mümkündü fakat iTunes programının son almış olduğu güncellemeden sonra artık iTunes yazılımı ile de iPhone cihazınıza zil sesi atamıyorsunuz Bu yüzden iTunes benzeri yardımcı programlar kullanarak Apple cihazınıza zil sesi atmayı göstereceğiz.İnternet üzerinde beğenmiş olduğunuz herhangi bir müzik dosyasını indirerek Apple cihazınızda zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz.

Yalnız seçmiş olduğunuz sesin formatı m4r olması gereklidir. Eğer indirmiş olduğunuz zil sesinin formatı MP3 ise  buraya tıklayarak MP3 formatını m4r formatına çevirmeyi anlattığım makaleyi okuyabilirsiniz.

İtunes programından zil sesi artık yapılamıyor demiştik.Ama eğer apple cihazınıza zil sesi yapmak için aşağıdaki işlemleri uygulayacaksanız bilgisayarınızda itunes programı yüklü olması gerekmektedir.İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İphone de İstediğimiz Şarkı Nasıl Zil Sesi Yapılır ?

Copy Trans Manager Kurulumu

Aşağıda uygulayacağımız adımları sizlerinde uygulayabilmesi için Copy Trans Manager adlı programa ihtiyacını olacak.Copy Trans Manageri kurmadan önce bilgisayarınızda İtunes programı da yüklü olmak zorunda.Çünkü İtunes, Apple cihazınız için bütün gerekli sürücüleri kuracaktır.

Eğer her iki programda bilgisayarınızda yüklü değilse aşağıdaki bağlantıları kullanarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

copy trans manager indir
 • İndirmiş olduğunuz uygulamayı açın ve yukarıda işaretlenmiş olan “Kur” butonuna tıklayın.
copy trans manager kurulum
 • Bir sonraki adımda sizden tekrar program kurulması için onay isteyecek.Siz “okudum ve kabul ediyorum lisans sözleşmesi” yazan yazının yanındaki kutucuğa tik koyarak “Kur” butonuna tıklayın.
copytrans manager açma
 • Kurulum tamamlandıktan sonra yukarıda işaretlenmiş alana tıklayarak CopyTrans Manager programının açılmasını bekleyin.
copytrans manager
 • Program açıldı ve kurulum işlemi bitti.Kurulumu çok basittir saniyelerinizi bile almayacaktır.

CopyTrans Manager İle İphone Zil Sesi Yapma

 • Öncelikle hangi müziği zil sesi yapacağımızı seçip bilgisayarımıza indiriyoruz.
 • İndirdikten sonra şarkının uzantısını m4r‘ye çevirmemiz gerekiyor.Nasıl yapıldığını bilmiyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.
 • Dönüştürme işlemini tamamladıktan sonra bilgisayarımıza itunes alternatifi bir program indirmemiz gerekiyor.Programın adı “CopyTrans Manager“. Direk sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsin.
Bilgilendirmek İçin Buradayım
 • Programı kurduktan sonra açın.
iphone zil sesi atma
 • Copy Trans Manager programı açıkken apple cihazınızı bilgisayarınıza USB kablosu yardımıyla bağlayın.Bağladığınız zaman mavi barın dolmasını bekleyin.
copytrans zil sesi nasıl yapılır
 • Programda sizin telefonunuzda olan sesler görüntülenecektir.İndirmiş olduğunuz zil sesini tutarak programın üzerine sürükleyin.Ardından sol üst kısımda bulunan “Güncelle” butonuna tıklayın.
 • Eğer “Güncelle” butonuna tıklamazsanız telefon üzerinde yapmış olduğunu hiçbir değişiklik aktif hale geçmez.Burada “Güncelle” butonunun amacı güvenlik diyebiliriz.Yanlış bir şarkıyı attığınız zaman “Güncelle” butonuna basmadan iptal edebilirsiniz mesela.
 • Artık zil sesimizi apple cihazımıza attık.Sıra geldi zil sesini varsayılan olarak yapmaya.Zil sesini varsayılan olarak ayarlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

İphone Zil Sesi Ayarlama

İphonemize atmış olduğumuz zil sesini telefondan aktif etmeniz gerekmektedir.Bunun için ise Ayarlar>Sesler>Zil Sesi yolunu izleyerek zil sesini seçebilirsiniz.

Böylelikle istediğiniz şarkıları indirerek apple cihazlarınızda zil sesi olarak kullanabiliceksiniz.Önceki zamanlarda itunes kullanılarak zil sesi yapmak mümkündü apple artık o özelliği kaldırdığı için bu yollara başvurmak zorunda kaldık.

Bu programıı kullanarak işinizi çok rahat bir şekilde halledebiliyorsunuz.Artık iphone zil sesi yapmak için telefonunuza 3. parti yazılımlar kurmanıza gerek yok.

Bu programı sadece zil sesi yapmak için değil telefonunuzdaki verilere erişmek içinde kullanabilirsiniz.Bir nevi apple cihazınızın dosya yöneticisi denilebilir.

Ömer Bozdi

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Gelirlerimiz reklamlardan elde edilmektedir.Hak yememek adına adblock eklentini lütfen kapatır mısın ?