Antivirüs ProgramlarıNasıl Yapılır

Eset NOD32 Antivirüs Nasıl İndirilir, Nasıl Kurulur ?

Eset Nod32 Nedir ?

Eset, çok gelişmiş bir antivirüs yazılımıdır.Dış kaynaklardan bilgisayarınıza bulaşan virüsleri yok eder veya dış kaynaklardan bilgisayarınıza virüs bulaşmasını engeller.

Birçok antivirüs arasında en ön planda olan antivirüs programı diyebiliriz.Fiyatları diğer antivirüs devlerine göre çok daha makul olan bir yazılımdır.Bu yüzden çoğu insanın tercihi ESET’ten yanadır.

Kullanımı kolay bir antivirüs olmasının yanında esnek bir yapıya sahiptir.Diğer dev antivirüsler gibi RAM kullanımı yüksek değildir.Sisteminizi kastırmadan, dondurmadan çalışır.

İnternet sitelerinden gelen virüsleri yok eder ve bilgisayarınıza sızdırmaz.Herhangi bir zararlı siteye girerken karşınıza tam ekranda uyarı çıkarır.Zarar gelebilecek her türlü etken için inanılmaz bir kalkan oluşturur.

Zararlı yazılım içeren programları bilgisayarınıza kesinlikle yükletmez veya yüklenmesine izin vermez.Zamanın en çok nefret ettiren virüslerine kadar bir çok virüs ve trojen çeşitini tanır ve ona göre muamele eder.

Diğer antivirüs programlarına göre çok çok daha fazla güncelleme alır.Güncelleme almasının nedeni ise daha çok virüse karşı kalkan oluşturabilmektir.

Piyasa üzerinde en rahat ulaşabileceğiniz ve en rahat kullanabileceğiniz bir antivirüs programıdır.Diğer makalelerimde de bu antivirüs programını övdüğümü görebilirsiniz.Çünkü gerçekten hakkını veriyor.

İlerleyen zamanlarda çok daha fazla geliştirileceğini düşünüyorum.Bilgisayara format attıktan sonra yüklenmesi gereken ilk program olduğu kanaatindeyim.

Eset Özellikleri

 • Bilgisayarı korur
 • Verileri çalacak saldırılardan korur
 • Bilgisayara erişilmesini engeller
 • İnternet bankacılığı ve alışverişlerinize güven katar
 • Ev ağını güvende tutar
 • Parolaları güvenle saklar ve otomatik doldurur
 • Fotoğrafları şifreler

Yukarıda sayılan özellikleri harfiyen yerine getirmektedir.Çok fazla özelliğe sahip değildir.Sadece kapsamlı bir güvenlik sağlar.Bunların yanında optimizasyon gibi araçlar içermemektedir.

Çok fazla bir özellik barındırmadığı için oldukça düşük boyutlu ve performanslı çalışan bir programdır.Sevmediğim tek bir tarafı var o da devre dışı bırakmanın bayağı bir meşakkatli olduğudur.

Virüs adına kapsamlı özellik barındırdığı için virüsler için ayrı ayrı ayarlamalar mevcut.Devre dışı bıraktığınız zaman bütün ayarlar devre dışı bırakılmıyor.

Hemen bir örnekleme yapalım.Mesela bilgisayarınıza önemli bir dosya indirdiniz ama Eset’in direk virüs olarak algılayacağını biliyorsunuz ve devre dışı bırakmak istiyorsunuz.

Direk programı devre dışı bırakıyorsunuz.Ama ne yazık ki Eset yine bu konuda uyarı verecektir.Çünkü bir de “Zararlı Olabilecek Yazılımların Algılanması”nı devre dışı bırakmanız gerekecek.

Programın içerisinde çok fazla ayar olduğu için o maddeyi bulana kadar bayağı bir vakit harcıyorsunuz.Eğer bulamadıysanız zaten dananın kuyruğu orada kopuyor.Deli ediyor adamı.

Ama genel itibariyle çok severek kullandığım sağlam bir program.En ufak tehlike barındıran sitelerde bile bana uyarı göstererek gitmemem gerektiğini söylüyor.Bende Eset babayı dinliyor ve girmiyorum.

Eset NOD32 Antivirüs Programı Negatif Yönleri

Devre dışı bırakmak çok meşakkatli
Sürekli güncelleme yapıyor

Eset NOD32 Antivirüs Programı Pozitif Yönleri

Kapsamlı bir koruma sağlıyor
Kullanımı çok basit
Zararlı yazılımlarda sizi anlık uyarıyor
Çok hafif çalışıyor
Çok düşük boyutlu olduğu için fazla yer kaplamıyor

Eset NOD32 Antivirüs Nasıl İndirilir ?

Öncelikle şunu söylemeliyimki eğer tam bir koruma istiyorsanız lisans satın almanız gerekiyor.Eğer lisans alacak paranız yoksa ücretsiz lisans dağıttığım siteye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Bana destek vermek istiyorsanız ne yapacağınızı zaten biliyorsunuz.

antivirüs programı
 • Eset Antivirüs’ün resmi websitesine girin.Direk gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.“Ücretsiz İndirin” butonuna tıklayın.
eset indir
 • Ardından yukarıda kırmızı işaretle belirtilen butona tıklayın.Antivirüs programı için otomatik indirme başlayacaktır.

Eset NOD32 Antivirüs Nasıl Kurulur ?

no32 kurulum
 • İndirdiğiniz dosyaya çift tıklayın ve karşınıza yönetici sorusu çıkarsa “Evet”e tıklayın.Ardından yukarıdaki pencereye atacaktır sizi bu kez “Kabul Ediyorum” butonuna tıklayın.
eset kurulumu
 • Asıl indirme aslında bu ekranda başlayacak.İndirme yöneticisinin programın tamamını indirmesini bekleyin.
eset antivirüs programı
 • Herhangi bir lisansınız yoksa ve satın almadıysanız “Etkinleştirmeyi Atla” yazısına tıklayarak kuruluma devam edin.
internet security
 • Kurulumu onaylamanız adına kuracağınız programın adını gösteriyor.Bu ekranda “Devam” butonuna tıklayın.
eset özellik
 • Kurulum esnasında programın nasıl davranmasını seçmeniz isteniyor.Yukarıdaki kırmızı ile işaretlenmiş bölümleri aynı şekilde düzenleyin ve ardından “Devam” butonuna tıklayın.
eset ayar
 • Geri bildirim gönderip göndermeyeceğinizi sorduğu bu ekranda “Hayır” diyerek ilerliyoruz.Eğer “Evet” dersek bilgisayarımızda bazı bilgilere erişebilecek.
eset yükleme
 • Programa verdiğiniz yanıtlara göre kurulum başlıyor.
eset kurulum
 • Evet bu ekran geldiğine göre kurulumumuz tamamiyle bitmiştir.Bundan sonra bir kaç ayar ile tamamen işlemleri sonlandıracağız.
eset lisans
 • Tekrar bu ekrana atıyor bizi ve herhangi bir seçeneği seçmemizi istiyor.Bu kısımda eğer lisansınız varsa “Satın Alınmış Bir Lisans Anahtarı Kullanın” yazısına eğer lisansınız yoksa “Ücretsiz Deneme Lisansı” yazısına tıklayın.
eset antivirüs
 • Deneme lisansını etkinleştirebilmeniz için e-posta adresinizi girmeniz gerekiyor.E-posta adresini girdikten sonra Eseti etkinleştirebilirsiniz.30 günlük deneme olarak ücretsiz lisans verecektir.
eset

Ve ESET Antivirüs kurulumunu tamamlamış olduk.Bilgisayarınızın bundan sonra hiç olmadığı kadar güvende olacak.Hem bilgisayarınız güvende kalmış olacak hemde hesaplarınıza kimsenin erişmesine izin vermemiş olacaksınız.

Ömer Bozdi

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Gelirlerimiz reklamlardan elde edilmektedir.Hak yememek adına adblock eklentini lütfen kapatır mısın ?