Nasıl Yapılır

Vodafone Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır ?

Mobil Ödeme Faturaya Yansıyor mu ?

Merhaba dostlar, bugün yaralarınıza merhem olacak bi kaç konuya değineceğim.Mobil ödeme nedir, nasıl kapatılır ? sorularına cevap vereceğim.Kafanıza bir gün esiyor ve vodafone faturalı hat almak istiyorsunuz.Alıyorsunuz ve size belirli bir teklif sunuyorlar.Mesela diyorlarki -bu tarifeyi bu fiyata kullanacaksınız- sizde bu denileni onaylıyorsunuz ve belirtilen fiyattaki paket hattınıza tanımlatılıyor.

mobil ödeme

Bir ay normal fiyat geliyor ikinci ayda normal fiyat geliyor ama bir bakıyorsunuz üçüncü ay normalin üstünde fiyat geliyor.Size hemen çıldırıyorsunuz.”Ben bu fiyata anlaştım neden bana yüksek geldi” diye söyleniyorsunuz.Size en yakın bayinin yolunu tutuyorsunuz.Bayiye girip bilgili birine faturanın yüksek gelme nedenini sorduğunuzda mobil ödeme yapılmış diye cevap alıyorsunuz.

Ben mobil ödeme yapmadım bu mobil ödeme nedir diye düşünmeye başlıyorsunuz.Personele de fazla soru sorup canını sıkmamak için bayiden dışarı adımınızı atıp bu sefer üzgün birşekilde evin yolunu tutuyorsunuz.

Mobil Ödeme Nedir ?

Aslında mobil ödeme çok basit anlatılabilecek bir konudur.Mobil hattınızı banka kartı gibi düşünebilirsiniz.Misal veriyorum, google play’e girdiniz ve önünüze paralı bir oyun çıktı.Sizde bunu satın almak istiyorsunuz.Oyunu almak için banka kartınıza ihtiyaç yoktur.Kullanmış olduğunuz mobil hat ile bile alabilirsiniz.Oyunu satın aldığınız da oyunun parasını faturanıza yansıtırlar.Gelecek faturanıza yansıyan yapmış olduğunuz ödeme faturanızın kabarık gelmesine neden olur.Daha detaylı bir anlatım isterseniz buraya tıklayarak vodafone’nin resmi sitesine gidebilirsiniz.

vadafone mobil ödeme nedir

Bu tür konularda en çok rastlanılan durum ise çocukların bu olaylarla muhattap olmasıdır.Küçük çocukların eline telefon verdiğinizde önüne ilgi çekici bir ücretli oyun çıkabilir.Çocuk bunun ücretli olacağını düşünemediği için bir iki tıklamayla satın alır.Ruhunuz bile duymadığı için sizde bu durumdan muzdarip olursunuz.

Eğer faturalı hat kullanıyorsanız telefonlarınızı çocuklarınıza oynaması için vermeyiniz.Mobil ödemeden madur olan insan sayısı hayli fazla.Hat kullanıcısının haberi olmadan yapılan mobil ödemenin celemesini hat sahibi faturayı ödeyerek çekiyor.Benim çocuk illada telefonla oynamak istiyor buna bir çözüm bulamaz mıyız diye düşünen insanlar içinde bir yöntem sunacağım.Bunun için sunacağım yöntem ise mobil uygulamayı kapatmak olacak.Aşağıdaki adımları bir bir izleyerek mobil ödemenizi kolaylıkla kapatarak yüksek gelen faturalarınızdan paçayı sıyırabilirsiniz.

Mobil Ödeme Nedir Nasıl Kapatılır ?

1.Yöntem

Vodafone yanımda uygulaması
  • Vodafone yanımda uygulamasına giriş yaparak sol üstte gözüken 3 çizgiye tıklayın.
Vodafone yanımda menü
  • Tıkladığınız zaman böyle bir menü karşılayacaktır sizi.En alttaki “ayarlar” yazısına tıklayın.
Vodafone yanımda ayarlar
  • Ayarlar paneli açılacak en aşağıya inin.En alta indiğinizde “Mobil Ödeme” yazısına tıklayın.
mobil ödeme kapatma
  • Karşınıza direk internet sayfası açılacaktır.Yukarıda kırmızı işaretli alan da gördüğünüz gibi çubuğu kapalı hale getirin.
mobil ödeme onay
  • Karşınıza mobil ödemenizi kapatmanız için onay penceresi gelecektir.”Evet” yazısına tıklayın.
mobil ödeme onay
  • Mobil ödemenizin kapatıldığına dair bilgilendirme ekranı gelecektir.İşlem bu kadar.Artık mobil ödemeniz kapatıldı.

2.Yöntem

Bu yöntemde gönderek olduğunuz mesajlar ücretsizdir…

  • Hattınızı Mobil Ödeme‘ye açmak için “MOBILODEME AC”, kapatmak için “MOBILODEME KAPAT” yazıp 7878’e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.

Böylelikle mobil ödeme nedir nasıl kapatılır sorusuna da net bir cevap vermiş olduk.Bunun gibi makalelerin devamının gelmesini istiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarınız da paylaşmayı ihmal etmeyin.

Ömer Bozdi

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Gelirlerimiz reklamlardan elde edilmektedir.Hak yememek adına adblock eklentini lütfen kapatır mısın ?