BilgisayarAntivirüs ProgramlarıProgramlar

2020’nin En iyi Antivirüs Programları

Antivirüs Nedir ?

Antivirüslerin kelime anlamı virüsleri yok eden demektir.Çoğumuz virüs programlarını zamanında kullanmışızdır.Antivirüsler sadece virüs silmekle mükellef değildirler.Bilgisayarınıza sızmak isteyen korsanlara da müsade etmezler.Bunun için en iyi program hangisi bunları araştıracağız.

İnternet üzerinde sağlıklı ve güvenli bir şekilde dolaşmanızı sağlarlar.İnternet alışverişi veyahut internet bankacılığıyla ilgili işlemler yaparken bilgilerinizin korunmasında önemli rol oynarlar.

Keylogger gibi hackerlerin kullandığı zararlı yazılımları bularak yok ederler.Böylelikle sizi başka bir şahısın izlemesini ve sizin bilgisayarınızın hakimiyetinin başka birinin eline geçmesini engellerler.Antivirüs programı kullanmanız önemle rica olunur.

Sürekli tarama içerisinde, sürekli güncel ve sürekli usb tarama özelliği olan antivirüs programları kullanmanız sizler için en iyisi olacaktır.Çünkü her antivirüs programı yukarıda saydığım özellikleri kapsamamaktadır.

Diğer Program Önerileri İçin Tıklayabilirsin.

Antivirüsler Bilgisayarı Yavaşlatır mı ?

Antivirüsler her bilgisayarı yavaşlatmazlar.Her antivirüste bilgisayarı yavaşlatmaz.Sisteminizin ne kadar iyi olduğu önemli bu noktada.Siz çok düşük sistem gereksinimi duyan bir antivirüs programını düşük sistemlere kurarsanız hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Neredeyse bütün antivirüs programları hafif olarak tasarlanmıştır.Sisteminizi yormadan çalışırlar.Ama siz xp kaldıran bir sisteme bitdefender programını yükleyemezsiniz.Bilgisayarınızın hızını ciddi anlamda düşürür.

Sisteminiz orta ve üst sekmentteyse aşağıdaki programlardan herhangi birini gönül rahatlığıyla yükleyebilirsiniz.Çok düşük sistemler için aşağıdaki programları önermiyorum.(Düşükten kasıt 2gb ramdan daha düşük olan sistemlerdir.)

Antivirüsler Ücretli mi ?

İçlerinde bazısı ücretli olmakla beraber ücretsiz yazılımlara da yer vereceğim.Bu yüzden detaylıca bir araştırma yaparak aşağıda fiyatlarına da yer vereceğim.Hepsinin deneme süreleri var merak etmeyin.Deneyerek satın alma işlemi yapabilirsiniz.

İnternetten Kırılmış Antivirüs İndirmek Zararlı mı ?

Kırılmış programlar kullanmak yasal olmayan işlemlerdir.Bu yüzden kırılmış program kullanmak yerine kendinize uygun bir programı seçerek lisans almanız önemle rica olunur.İnternetten indirmiş olduğunuz kırılmış programların içerisinde virüs gibi zararlı yazılımlar ekleyebiliyorlar.

Virüsten kurtulayım derken bir anda virüs çöplüğünde bulabilirsiniz kendinizi.Dediğim gibi kendinize uygun programı seçerek lisans almanızı tavsiye ederim.Sonradan başınız ağırmasın en azından.

1-Bitdefender Antivirüs Plus

bitdefender

Antivirüs programları içerisinde en kaliteli ve en kapsamlı olan program tartışmasız bitdefender antivirüs programıdır.Sisteminizi hem hızlandırmak hemde virüsten korumak amacıyla çok kapsamlı özellikler entegre edilmiştir.Sistemi iyi olan bilgisayarlar için tartışmasız en iyi programdır.

Gizliliğinizin tamamen gizli olmasını istiyorsanız muhteşem gizlilik sağlamaktadır.Kayıp ve çalıntıya karşı koruma sağlamaktadır.Güvenli ödeme özelliğinide barındırmaktadır.

bitdefender menü
Deneme Süresi30 Gün
Fiyatı (1 Cihaz 1 Yıl)99 Türk Lirası

2-Kaspersky

kaspersky

Bitdefenderle sürekli kapışma içerisinde olan ezeli rakiplerden birtanesidir.Koruması en güvendiğim antivirüs programlarından birtanesidir.Gizlilik koruma, internet üzerinde rahat bir şekilde gezinme, tam koruma, trojen ve virüs algılama gibi özellikleri olan kapsamlı bir antivirüs programdır.

İçerisinde gerçekten çok güzel araçları var.Sistem hızlandırma meselesi bu programda fazla ön planda değil.Bu yüzden bitdefender her zaman kaspersky programını geçmektedir.

kaspersky menü
Deneme Süresi30 Gün
Fiyatı (1 Cihaz 1 Yıl)99,99 Türk Lirası

3-AVG

avg antivirüs

Avg antivirüs programı sisteminizi fazla yormadan çalışabilen bir programdır.Orta sekmentte olan bilgisayarlar için ideal bir antivirüs yazılımıdır.Bilgisayarınızın performansını arttırmaya yönelik araçlar sunmaktadır.

İnternet sitelerinde rahatça gezinebilir ve internet alışverişleri yapabilirsiniz.Sisteminizde bulunan virüsleri tarama yoluyla bularak yok eden bir antivirüs programıdır.

avg arayüzü
Deneme Süresi30 Gün
Fiyatı (1 Cihaz 1 Yıl)99,99 Türk Lirası

4-Eset NOD32

eset antivirüs

Sistemi yavaşlatmaması adına çok iyi bir yazılım diyebilirim.Aralarında kullanmayı en sevdiğim program eset tartışmasız.Ama koruması çok aşırı derecede iyi diyemem.Sadece hafif bir yazılım ve ben öyle çok virüslerle uğraşan insan değilim.

İnternette gezinmenizi koruma altına alır.İnternet alışverişlerinde gizliliğinizi korumaya yardımcı olmaktadır.Sistem hızlandırma gibi herhangi bir özelliği bulunmamaktadır.

eset arayüz
Deneme Süresi30 Gün
Fiyatı (1 Cihaz 1 Yıl)240,59 Türk Lirası

5-Avast

avast antivirüs

Kendinden çok iddialı konuşan bir antivirüs programıdır.Kendi sitesinde antivirüs sürümünün ücretini göremedim.Sürekli ücretsiz diye bir ibare kullanılmış.

Alışveriş ve bankacılık işlemlerinde koruma sağlamaktadır.İnternet üzerinde güvenli gezmenize olanak sağlar.Wifi ağlarına yetkisiz erişim sağlanmasına karşı koruma sağlamaktadır.

avast arayüz
Deneme SüresiSınırsız
FiyatıÜcretsiz

Ömer Bozdi

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Gelirlerimiz reklamlardan elde edilmektedir.Hak yememek adına adblock eklentini lütfen kapatır mısın ?