WordpressYapılması Gerekenler

5 Dakika da En Uzun Makaleleri Siz Yazın

Neden Uzun Makale Yazmalıyız ?

Uzun makale yazmanızın birçok nedeni olabilir.Bu nedenler arasında ziyaretçiyi sitede tutumak, ziyaretçiye aradığı konu hakkında detaylı bilgi vermek gibi unsurlar yer alabilir.Uzun makaleler yazmak seo içinde çok önemli özelliklerden birtanesidir.

Google uzun yazılan makaleleri sever.Çünkü kullanıcı bu makaleyi baştan sonra okurken site içerisinde çok daha fazla zaman geçirecektir.Google’de mantıksal olarak “bu site seviliyorki ziyaretçi içeride çok zaman geçiriyor” diyerek siteyi ön planda tutmaya başlıyor.

Eğer zaten internet sitesi yönettiyseniz mutlaka “hemen çıkma oranı” diye birşey duymuşsunuzdur.Bu aslında ziyaretçinin ne kadar erken siteden çıktığının oranıdır.Eğer bu oranı en düşük miktarlara taşırsanız siteniz hem değer kazanır hemde üst sıralara rahatlıkla çıkarsınız.Üst sıralarda olan sitelere baktığınız zaman ne kadar uzun makale yazdıklarını rahatça görebileceksiniz.

Haliyle bu uzun makaleleri yazmak o kadar da kolay değil.Bazı yazarlar belki 1 gün belki 2 gün ayırarak detaylı bir makale yazmak için elinden geleni yapıyor.

Ama herzaman dediğim gibi herşeyin kesinlikle bir çıkar yolu bir kolay yolu vardır.Bende bu konu üzerine hiç araştırma yapmadan tesadüfen aklıma gelen bir fikirle ne kadar hızlı makale yazdığımdan bahsedeceğim.

Nasıl Hızlı Makale Yazılır ?

Aslına klavyeye bile dokunmadan tonlarca sayfalık makaleleri dakikalar içerisinde yazabilirsiniz.Üstelik bu yöntem yıllardır gözümüzün önünde olmasına rağmen pek alışamadığımız hatta pek kullanmadığımız bir yöntemdir.Neredeyse bütün akıllı telefonlarda olan bu özelliğin pc versiyonunu kullanacağız.

Bulduğum yöntem ise sesli bir şekilde makale yazmak.İhtiyacınız olan sadece bir mikrofon.Mikrofon ile sayfalarca makaleyi dakikalar içerisinde yazdırmanız mümkün.Sesli yazıcıları kullanabilirsiniz bu konuda.”Google Docs” bu konuda vazgeçemediğim bir veli nimet.

Google docs’ta sesli yazım özelliği var.Yazılarda birkaç hata yapması dışında hiçbir sorununu görmedim.Üstelik “büyük harf“, “noktalı virgül” gibi komutlarla da noktlama işaretlerine dikkat edebiliyorsunuz.Yazılışını bilmediğiniz kelimeleri bile otomatik olarak yazdırabiliyorsunuz.

Taktide şayan bir websitesi.De, da gibi bağlaçları da siz söylemeden otomatik olarak ayrı vehut birleşik olarak yazabilmektedir.Saatlerce veya günlerce uğraşarak parmaklarınızı yorarak yazdığınız makaleleri dakikalar içerisinde hiç yorulmadan yazdırabiliyorsunuz.

Google Docs İle Hızlı Makale Yazmak

Google Docs’u kullanmak sizlere bile çocuk oyuncağı gibi gelecektir.Çünkü gerçekten güzel tasarlanmış ve kolay bir arayüze sahip bir metin editörüdür.Sesle yazma özelliğini aktif etmeniz gerekmektedir.Bu konu da da aşağıdaki rehber sizlere yardımcı olacaktır.

Google Docs kullanabilmeniz için herhangi bir gmail hesabınızın olması gerekmektedir.

docs
  • BURAYA tıklayarak Goolge Docs Sitesine gidin.Gittiğinizde gmail hesabınızla giriş yapın ve ekranda kırmızı işaretle seçili olan “boş sayfa” bağlantısına tıklayın.
google docs
  • Yukarıdaki menülerden “Araçlar” butonuna tıklayın.
google sesle yazma
  • Menü açılınca “Sesle Yazma” ibaresine tıklayın.
google mikrofonla yazma
  • Hemen karşınıza yukarıda gördüğünüz mikofon simgesi çıkacaktır.O simgeye tıklayarak konuşmaya başlayın.Her Konuştuğunuzu metin halinde sizlere soracaktır.Yaz Kızım :D

Yazdıklarınızı hatalı olan kısımlarını düzenleyip internet sitenizde paylaşabilirsiniz.Tabiki bu işlemleri yapabilmeniz için öncelikle bilgisayarınıza mikrofon takılı olmalıdır.Aksi halde konuştuklarınız metine dökülmez böylelikle hızlı makale yazamazsınız.

Hızlı makale yazma bağlamında bana çok çok yardımı dokundu.Eğer uzun makaleler yazan bir insansanız gerçektende işinizi çok rahatlatacak bir yöntemdir.

Uzun Yazının Seo’daki Önemi

Yukarıdaki paragrafın başında da söylediğim gibi makalelerinizi uzun ve en az 300 kelime olacak şekilde ayarlar ve paylaşırsanız google sizi inanın çok sevecektir.Hemn konunun detaylarına indiğiniz için ziyaretçileriniz memnun kalacak hemde siz fazla bir kitleye sahip olacaksınız.

Makalelerinizi Yazmış Olmak İçin Yazmayın

Asıl konumuzu fazla dağıtmadan ufak püf noktalara değinmek isterim, sonuçta zamandan tasaruf etmek için burdasınız.İnternet sitenizi zaman kaybetmeden yukarı taşımayı istersiniz diye umuyorum.

Yazdığınız yazıları kesinlikle yazmış olmak için yazmayın.Çünkü her cümleyi ağzınızda dolandırır durursanız ziyaretçiler, başka sitelere, aradğını anında bulacağı sitelere yönlenirler.

Yazdığınız her makaleye özen göstererek emek harcayarak belki de zaman harcayarak hazırlamalısınız.Unutmayın insanlara birşey beğendirmek çok zordur.Siz beğenilmeyen yönlerle ilgilenin.Beğenilmeyen kısımları nasıl azaltırım diye düşünün.

Eğer yazmış olmak için yazacaksanız, boş yere zaman kaybetmeyin kendinizi başka bir bölüme yönlendirin.Çünkü ne google sizi sever ne de sana para kazandıracak ziyaretçi.

Ömer Bozdi

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Gelirlerimiz reklamlardan elde edilmektedir.Hak yememek adına adblock eklentini lütfen kapatır mısın ?