WordpressYapılması Gerekenler

Public_html/wordfence-waf.php Hatası Ve Çözümü

Wodfence-waf.php Hatası

Çok önceden wordfence security eklentisini kurarak dosyalarımı taratmıştım.Zaman geçince başka bir plugine yönlenerek wordfence security eklentisini kaldırmıştım.Biraz önce ftp sunucuma bağlandığımda gördümki sunucumda wordfence-waf.php dosyası mevut.

Sonra kendi kendime “bu eklentiyi kaldırmıştım kesin onun arta kalan dosyasıdır bu, sileyim gitsin.” dedim.Demez olaydım dosyayı sildim.İki üç dakika sonra siteye bir girdim, site pert durumda açılmıyor ve başlıkta görmüş olduğunuz hatayı veriyor.

wordpress hatası

Ne kadar araştırma yaptıysam çözümünü bulamadım.Siteyi hızlı bir şekilde aktif hale getirmek için kendimce birşeyler yapmaya başladım.Denediğim adımlar aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmıştır.Sonra sitem 5 dakika içerisinde huzura kavuştu.

Bu Hata Neden Karşımıza Çıkar ?

Bu hatanın nedeni sitenizde herhangi bir .ini dosyasının “wordfence-waf.php” dosyasını çağırıyor olmasıdır.Sunucunuzdan o dosyayı sildiğiniz için site açılışında o dosya çağırılıyor fakat bulunamıyor.Bulunamadığı içinde site deaktif oluyor.Bunun çözümü aslında çok basitmiş.

1.Çözüm

Mantık yürütecek olursak bu dosyayı hangi .ini dosyasının çağırdığını bulursak işimizi kolaylaştırırız.Bu dosyası sitenizin ana dizininde bulunan user.ini dosyası çağırıyor.User.ini dosyasını açtığınız zaman aşağıdaki kodları görebilirsiniz.

; Wordfence WAF
auto_prepend_file = '/home/omerbozd/public_html/wordfence-waf.php'
; END Wordfence WAF

Bu koddan da anlaşılacağı gibi sitemizin ana dizininde bulunan ve bizim silerek yok ettiğimiz wordfence-waf.php dosyası çağırılıyor.Çağırma olayını sonlandırmak için user.ini dosyasını ana dizinden silmeniz gerekiyor.Silmeden önce user.ini dosyasını yedeklemeyi unutmayın.

2.Çözüm

Doğrusunu söylemek gerekirse ben bu yöntemle işimi hallettim.Buradaki olay her zaman almanız gereken yedekle başlıyor.User.ini dosyasını sildim ve sitem düzelmedi.Bende ne yapabilirim diye düşünürken önceden almış olduğum yedek aklıma geldi.

Yedeğin içerisine girerek wordfence-waf.php dosyasını buldum ve sitenin ana dizinine yani sildiğim yere attım.Site şimdi takır takır çalışıyor.Eğer sizde yedek yoksa endişelenmeyin size altta yedeklemiş olduğum dosyayı vereceğim.

wordfence-waf.php Dosyası

Bu dosyayı indirin ve içerisindeki dosyayı masaüstüne çıkarın.Ardından notpad ile açarak içerisindeki site adresini kendi site adresinizle değiştirin.Sonrada ftp yardımıyla sitenizin ana dizinine atın.

Ömer Bozdi

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Gelirlerimiz reklamlardan elde edilmektedir.Hak yememek adına adblock eklentini lütfen kapatır mısın ?