Sosyal Medya

İnstagram Yeni Özellik Getiriyor (Çift Katlı Hikayeler)

Yeni Özellik Nasıl Olacak ?

Milyonların kullandığı sosyal medya platformu instagram, gün geçtikçe uygulamaya özellikler getiriyor.Artık o kadar çok fonksiyonlu bir uygulama hali almaya başladı ki insanlar artık instagram uygulamasında saatlerce eğlenebiliyor saatlerce zaman geçirebiliyor oldular.

Aslında instagram bildiğiniz üzere sağdan soldan özelliklerin toplanıp uyarlanmış halidir.İlk önce snapchat’in kullandığı story özelliğini ardından da snapchat’in kullandığı filitreleme tekniklerini kullanmıştı.

Merak etmeyin bu sefer ki yeni gelen özellik bi yerlerden gelmedi en azından hepimiz öyle bilmekteyiz.İnsanların en çok kullandığı bölümlere daha fazla özellik getirilmesini düşünüyor instagram.Bu yeni getirilecek özellikte artık günümüzde çok fazlaca yaygın olan story bölümüne gelecek.

Post atmayla fazla uğraşmayan ve storylerden çıkamayan insanlar için fazla iyi bir özellik olduğunu düşünmesemde yeni bir özelliğe gidilmiş.Bunun fazlaca beğenileceğini şahsen hiç düşünmüyorum ama instagram yine birşekilde bu özelliğide hayatımıza entegre edecektir.

Nedir Bu Özellik ?

Özelliğin basit ve kayda değer birşey olmadığını düşünüyorum.Artık instagram hikayeleri iki sıra halinde çıkacak karşımıza.Henüz tam olarak neden böyle birşey yapılacağı hakkında bir düşüncem yok.Ama instagram hikayeleri kolayca seçerek izlememiz için yaptığını bildiriyor.

Şuanlık bu özellik test aşamasında ama ne yazık ki bu özelliği getirecekler gibi.Matt Navara resmi twitter hesabından şuan için bu özelliğin sadece test aşamasında olduğunu belirterek birde ekran görüntüsü paylaştı.

instagram

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi artık hikayeler tek satırda değilde çift satırda görüntülenecek.Hem ekran kısmı kısılmış olacak hemde boş yere ikinci bir satır eklenmiş olacak.

Ne Zaman Gelecek ?

Şuan için bu özelliğin ne zaman geleceğine dair kesin bir bilgi yok.Ama eğer kullanıcılar isyan etmezse önümüzdeki bir ay içerisinde gelecektir diyer düşünüyorum.İnstagram kullanıcıları isyan ettiği zaman bazı özelliklerin gelmediğini gözlerimizle görmüştük.Umarım yine kullanıcılar isyan ederde bence saçma olan bu özellik instagram’a gelmez.

Bilgisayar Sürümüne Gelen En Çok Özellik Sonunda Geldi

İnstagram’ın bilgisayar sürümünde direct özelliği yoktu, kimseye mesaj atamıyordunuz.Ama son zamanlarda instagram çok geçte olsa bir çözüm getirdi.Artık insagram’ın masaüstü sürümünden de arkadaşlarınızla mesajlaşabiliyorsunuz.

Bilgilendirmek İçin Buradayım

İnstagram’ın masaüstü sürümünden mesaj gönderebilmeniz için keşfet ve anasayfa ikonunun hemen yanındaki “direct” ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Ömer Bozdi

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Gelirlerimiz reklamlardan elde edilmektedir.Hak yememek adına adblock eklentini lütfen kapatır mısın ?