Sosyal MedyaGündem

Artık İnstagramdan Para Kazanabileceksiniz

Son zamanlar da canlı yayınlara, online işlemlerine yoğunlaşılması sosyal platformlarda yenilikleri de beraberinde getirecek gibi.Çünkü normalde sponsorluk alarak kazanılan paralar bir kenara yeni instagram para kazanma teknikleri geliştirilecek.

instagram ıgtv

Büyük fenomenler gerçekten yüksek rakamlarda hikaye görüntülenmeleri ve canlı yayın izlenmeleri alıyor.Geçtiğimiz haftalarda Acun Ilıcalı, instagram canlı yayınında 3 milyon gibi devasa bir izleyici kitlesi ağırlayarak rekoru kırmıştı.

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılacak ?

İnstagram, IGTV ve canlı yayınlarla para kazandıracağını söylüyor.IGTV’de reklamlara yer verecek, canlı yayınlar da ise rozetlere yer verecek.Bu planlamayla instagram, kullanıcılarına para kazandırmayı hedefliyor.

IGTV’de aynı youtubeye benzer bir reklam politikası izleneceği kanaatindeyim.Canlı yayınlar da ise olay bambaşka.Canlı yayınlar da belirli rozetler yer alacak.Bu rozetler ise kullanıcıya para ile verilebilecek.

instagram canlı yayın

Kullanıcı canlı yayında yorum yapınca rozetine göre muamele görecek.Eğer iyi bir rozete sahipse diğer kullanıcılardan üstte yer alacak yorumları.Rozet alanlar böylelikle sorularını veya yazacaklarını yazdıkları zaman canlı yayın chat’inde en üstte yer alacak.

Böylelikle canlı yayını açan kişi en üstteki yorumları okuyacaktır.Bir nevi paranızı harcayarak ünlülerle konuşmuş olacaksınız.Harcanan paraların belirli bir miktarıda tahminen canlı yayın açan kişiye verilecektir.

Rozet Alanlar Nasıl Ön Planda Olacaklar ?

Rozet alan kullanıcıların canlı yayın esnasında farkedilmesi için instagram, bir yöntem geliştirdi.Rozet alan kullanıcıların hemen isminin yanında bir rozet simgesi belirecek.Böylelikle kim rozet almış kim almamış belli olacak.

Rozet alan kullanıcılar daha ön planda tutulacak ve yazdıkları yorumlar diğer kullanıcılara nazaran daha önce çıkacaklar.Kısacası instagram hem para kazandırmış hemde yorumları okunmayan insanlara çözüm bulmuş olacak.

İnstagram, son yıllarda her uygulamadan bir özellik alıp kendine entegre ediyor.Şimdide tiktok’un sunmuş olduğu dahiyane para kazandırma tekniğine benzer bir tekniği alıp kendisine ekleyecek.Bakalım daha hangi uygulamalardan özellik kovalayacan instagram.

İnstagram’dan Ne Zaman Para Kazanılacak ?

İnstagram, önümüzdeki aylarda bu para kazanma meselesini ABD’de test edeceğini söylüyor.Eğer ABD’deki sonuçlar olumlu çıkarsa diğer ülkelerde de yaygın olarak kullanılmaya başlanacak.

Test aşamasında iken elde edilen gelirlerden instagram kendine pay çıkarmayacak.Sonrasında piyasaya sunulduğunda almadan da bırakmayacak.Bizim ülkemize ne zaman gelecek orası meçhul.Ne zaman bir yenilik olsa nasibini hep en sonlar da bizim ülkemiz alıyor nedense.

Ömer Bozdi

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Gelirlerimiz reklamlardan elde edilmektedir.Hak yememek adına adblock eklentini lütfen kapatır mısın ?