BilgiSosyal Medya

İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesap Silme Ve Dondurma İşlemi

İnstagram hesap silme işlemi oldukça basittir.Fakat bu konuda hiçbir bilgiye sahip olmayan insan ne yapacağını bilemeycektir ve internette aramaya başlayacaktır.Merak etmeyin size bu makale de instagram hesabı nasıl silinir konusunu işleyeceğim.

Eğer facebook hesabınızı kapatmak isterseniz Facebook Kapatma Kalıcı Hesap Silme Ve Dondurma adlı makalemi okuyabilirsiniz.Detaylı bir facebook kapatma rehberi hazırlamıştım.

İnstagram silme diye tabir vardır fakat kullanıcılar nedense hesap dondurmaya da hesap silme diyorlar.Aslında instagram hesap silme ve instagram hesap dondurma işlemleri birbirinden oldukça farklıdır.

İnstagram hesap silmek demek sonsuza dek hesabınızı kapatmak demektir.İnstagram hesabı dondurmak demek ise kısa süreliğine hesabınızı kapalı halde tutmaktır.

İnstagram hesap dondurma işlemini yaptığınız zaman, kullanıcılar sizin hesabınızı arasalar da bulamayacaklardır.İnstagram hesabınız siz tekrar açana dek instagramdan kaldırılacaktır.

Misal veriyorum instagram hesabınızı dondurdunuz; siz hesabınızı açana kadar hiçbir insan kullanıcı adınızı alamayacak, instagram da sizin hesabınızı bulamayacak ve hesabınızı takip edemeyecektir.

Daha sonradan hesabınızı aktif edecekseniz kısa süreliğine kapatmak istiyorsanız lütfen hesap dondurma başlığındaki adımları uygulayınız.Eğer hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız hesap silme başlığındaki adımları uygulayınız.

İnstagram Hesabı Dondurma

 1. https://instagram.com/accounts/remove/request/ adresine giriniz.
 2. Eğer instagram oturumunuz açık değilse sizden giriş yapmanız istenecektir giriş yapınız.
 3. “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusunda her hangi bir seçeneği seçin.
 4. Şifreniz istenecektir şifrenizi girerek ilerleyin.
 5. “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayınız.
 6. Güvenlik amacıyla şifreniz tekrar istenebilir şifrenizi girerek hesabınızı dondurabilirsiniz.
hesap silme

Bu işlemi yaptıktan sonra hesabınız instagram üzerinden siz tekrar açana kadar kaldırılacaktır.Bu işlemi yaptıktan sonra hesabınıza giriş yaparsanız hesabınız tekrar açılır.Sonradan açmak istediğinizde giriş yaparak hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Telefon Kullanarak İnstagram Hesabı Dondurma

Bu yapacağınız işlemi chrome veya safari gibi tarayıcılardan yapmanız gerekmektedir.İnstagram uygulamasından dondurma işlemi yapamazsınız.
 • Tarayıcınızı açın ve https://www.instagram.com/ adresine girin.
 • Oturum açın ve profilinize girin.
 • Profili düzenle butonuna basın.
 • Yeni bir sayfa gelecek karşınıza.Çıkan sayfada “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” alanına girin.
 • Hesabınızı neden dondurduğunuzu seçerek “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayın.

İnstagram Kalıcı Hesap Silme

Bu işlemi yaptığınız zaman hesabınız tamamen instagramdan silinecektir.Daha sonra tekrar aynı hesabı açmak kesinlikle mümkün değildir.Bu yüzden kendinize uygun bir karar verip ona göre seçiminizi yapmalısınız.

Telefon Kullanarak İnstagram Kalıcı Hesap Silme

Bu yapacağınız işlemi chrome veya safari gibi tarayıcılardan yapmanız gerekmektedir.İnstagram uygulamasından dondurma işlemi yapamazsınız.
 • https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ linki kopyalayarak tarayıcınıza yapıştırın ve kalıcı hesap silme ekranına ulaşın.
 • Hesabınızı neden silmek istediğinizi seçeneklerden seçin.
 • Şifrenizi istenilen kutucuğa girin.
 • “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” butonuna tıklayın.

Bu işlemleri yaptığınız zaman iki hafta kadar hesabınıza giriş yapmamalısınız.İnstagram, yanlışlıkla hesap kapatılmıştır diye güvenlik olarak iki hafta kadar süre vermektedir.İki hafta boyunca hesabınıza girmezseniz hesabınız tamamen instagram’dan kaldırılır.

Bu iki haftalık bekleme sürecinde de instagram hesabınız hiçbir şekilde aktif olarak gözükmeyecektir.Aradıklarında sizin hesabınız bulunamayacak ve takip isteği yollayamayacaklar.

Bu konu hakkında iyice düşünüp karar vermeniz gerektiğini söylüyorum.Eğer bu durumlardan dolayı uyarılara uymayıp işlemleri uygularsanız olası durumlardan sorumlu değilim.

Zaten dediğim gibi instagram sizler için iki hafta süre veriyor.Bu süre zarfı içerisinde kararınızı değiştirmek isterseniz hesabınıza tekrar giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Bu arada instagram üzerinden para kazanılmaya başlanacakmış.Eğer instagramdan nasıl para kazanılacak öğrenmek istiyorsan Artık İnstagramdan Para Kazanabileceksiniz yazısını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ömer Bozdi

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Gelirlerimiz reklamlardan elde edilmektedir.Hak yememek adına adblock eklentini lütfen kapatır mısın ?