Nasıl YapılırBilgisayarProgramlar

İnternetinizi Neredeyse 2 Katı Kadar Hızlandırın – Throttle

Aslında çok fazlaca duymadığınız bir bilgisayar programıdır.İlk duyduğunuz anda isim garip gelebilir ama bu programın gerçekten şahane bir program olduğunu söyleyebilirim.

Throttle Nedir ?

Throttle, internetinizin hızını arttırmak internet hızlandırmak için kullanılan bir programdır.Throttle ile internetinizi, sağlayıcınızın sağladığı en yüksek hızlara taşıyabilirsiniz.Bu programı sağlayıcınızın verdiği internetin tamamını kullanamadığınızda kullanmanız tavsiye edilir.

Mesela internet bağlattırmadan önce sizlere 16mb/s hız alacaksınız dediler.Sizde bağlattırdınız bir baktınız internetiniz sürekli 10mb/s oluyor.Yani size vaad edilen hızlara ulaşamıyorsunuz veyahut ulaşmakta zorluk çekiyorsunuz.

Bu program sayesinde size vaad edilen en üst hıza erişim sağlayabileceksiniz.Her internette geçerli mi bilemiyorum ama youtube’de videosunu çektiğimde çoğu insandan olumlu yorumlar aldım.Altını çizerek söylemek istiyorumki kesinlikle size sağlayıcınızın vaad ettiği hızdan daha üst seviye bir hız sağlamaz.Zaten bunun mümkün olamayacağını hepimiz biliyoruz.

Throttle programı ile internet hızınızın en üst seviyesine çıkmaya çalışabilirsiniz.Program zaten daha fazla birşeyide diretmiyor.Lisanslı bir program olmakla beraber, internette lisanslı sürümünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Lisanssız haliyle tatmin edici bir hız alamazsınız.İnternetten lisanslı sürümünü indirerek kullanmanızı öneriyorum.Tabiki herşeyden önce lisans almanız çok daha önemlidir.Hem program yapımcısının hakkına girmemiş hemde sağlam bir program satın almış olursunuz.

İnternet Türkiye’de gerçekten yüksek seviyelerde değil.Bu göstermiş olduğum yöntemle yavaş olan internetizi hızlandırabilirsiniz.

Throttle Nasıl İndirilir ?

Burada throttlenin lisanssız halini indireceğiz.Eğer siz başka bir siteden liasnslı halini indirecekseniz bu kısmı geçebilirsiniz.Benim elimde bir lisans mevcut ve programı kendi sitesinden indirerek active edeceğim.

Eğer bir lisansınız yoksa lisans almanız önemle rica olunur.Eğer gücünüzün yetmeyeceğini düşünürseniz iletişim kısmından iletişime geçebilir ve lisans isteyebilirsiniz.Bilmediğiniz sitelerden dosya veyahut lisanslı programlar indirmeyin.Bilgisayarınıza virüs bulaştırabilirler.

En İyi Virüs Programlarına Buradan Bakabilirsin.

Throttlenin kendi sayfasında bir problem olduğu için başka sağlam bir sitenin linkini paylaşıyorum.Buraya tıklayarak indirme sayfasına gidebilirsiniz.Karşınıza çıkan indir yazısına tıklayarak programı indirebilirsiniz.

Throttle Nasıl Kurulur ?

 • Programı indirdikten sonra çalıştırın.
 • Eğer karşınıza yönetici sorusu gelirse “Evet” yanıtına tıklayın.
throttle kurulum paneli
 • Hemen karşınıza kurulum paneli gelecektir.Burada Kuruluma başlanıyor diyor.Sizde “Next” butonuna tıklayak işlemi başlatmış oluyorsunuz.
kullanıcı sözleşmesi
 • Bu ekranda ise karşınıza bir kullanıcı sözleşmesi sunuyor.Sizde bunu kabul ettiğinizi belirten “I accept the agreement” yazının yanındaki boşluğu dolduruyorsunuz.Doldurduktan sonra “Next” butonuna tıklayın.
kısayol ekleme
 • Burada ise program kısayolunun nereye ekleneceğini seçmenizi istiyor.”Create a desktop shorcut” seçeneğini seçin.Bu seçenek programın kısayolunun masaüstüne geleceğini belirtiyor.Diğer seçenek ise başlat menüsüne ekleneceğini belirtiyor.İsteğe göre ikisinide seçebilirsiniz.Seçim yaptıktan sonra “Next” butonuna tıklayın.
program kurulum engelleme
 • Bu Nokta Çok Önemli.Bu kısımda kesinlikle Decline” butonuna tıklamanız gerekmektedir.Bu ekranda sizlere program teklifinde bulunuyor.”Decline” butonuna tıklayarak önerdiği programın kurulumunu engelliyoruz.Aksi birşey yaparsanız bilgisayarınıza başka gereksiz bir program daha kurar bilginiz olsun.
throttle install
 • Programın kurulumunu başlatmanız gereken bir ekran karşılıyor sizi.Burada “Install” butonuna basarak programın kurulumunu başlatıyoruz.
program install finish
 • Proframın kurulumu bitti.”Finish” butonuna tıklayarak program kurulumunu sonlandırıyoruz.Program artık bilgisayarımıza yüklenmiş bir durumda.

Throttle Nasıl Kullanılır ?

throttle arayüz
 • Program kurulduktan sonra satın almış olduğunuz lisansınızı programa giriyorsunuz.Eğer lisans girmezseniz programın özelliklerinden faydalanamazsınız.
throttle maximum boost
 • Kırmızı ile işaretlenmiş alanda throttle programını açtığınız zaman mavi dikdörtgen otomatik olarak “boost” kısmında olacaktır.Mavi dikdörtgeni okla belirtilen “Maximum Boost” seçeneğine çekin.Ardından sağdaki büyük olan “Optimize Now” butonuna tıklayın.
internet hızlandırma
 • Throttle programı internet hızlandırma işlemine başlamış olacak.Bilgisayarınızda internet hızlandırma adına işlemler yapacaktır.Hiçbir şeyle uğraşmadan bekleyin.
restart
 • İşlem bittikten sonra size “bilgisayarınız yeniden başlatılsın mı ?” diye soru gelecektir.”Evet” yanıtını vererek bilgisayarınızın kapanıp açılmasını bekleyin.Bilgisayarınız açıldığında artık internetiniz yüksek hıza kavuşmuş olacaktır.

Yapılan Değişiklikleri Geri Alma

restore

Eğer bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızda ki internet daha da yavaşladıysa veyahut hiçbir değişiklik olmadıysa programı açarak “Restore” butonuna tıklayın.Bunu yaparak bilgisayarınızda yapılmış olan tüm değişiklikleri geri almış olacaksınız.

Videolu Anlatım

Telefon da Yapılabilir mi ?

Sunmuş olduğum program sadece bilgisayar için kullanılabilecek bir programdır.Telefonlar için ayrı metodlar uygulanarak internet hızlandırılmaktadır.Eğer çok fazla talep olursa telefon için de internet hızlandırabilecek programların paylaşımını yapacağım.

Bu yaptığınız işlemler modeme yapılmamaktadır.İşlemi yaptığınız cihaza yapıldığından dolayı telefondan yapsanız bilgisayara, bilgisayardan yapsanız telefona hiçbir etki yapmayacaktır.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra internet hızında nasıl bir değişiklik olduğunu aşağıdaki yorumlar kısmında belirtirsen diğer arkadaşlarımızın kafasında oluşan soru işaretlerini ortadan kaldırmış olursun.

Ömer Bozdi

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Gelirlerimiz reklamlardan elde edilmektedir.Hak yememek adına adblock eklentini lütfen kapatır mısın ?