WordpressKurulum Rehberi

Wordpress Nedir Ve Wordpress İle Neler Yapılabilir

Herhangi bir internet sitesi açma girişiminde bulunduğunuz zaman internet üzerinde çokca adının zikredildiğini göreceksiniz.İnternette tonlarca videosu bulunan ve kullanımı çok kolay olan bir platform olduğundan belkide hiç haberiniz yok.Bugün hiç bu konularda bilgisi olmayan insanlara baştan sonra yardımcı olmak amacıyla wordpress adımlarından bahsetmek için uzun bir yolculuğa çıkıyorum.

Eğer bu dersleri düzenli bir şekilde uygularsanız internet sitesi açma adına başarıya ulaşacaksınız.Bugün ki konumuz wordpressin mantıksal olarak neye yaradığı olacak.

Wordpress Nedir ?

Aklınıza site kurma işini koydunuz.Site açıp günlerce aylarca makale yazarak, bilgi dolu yazarak para kazanmak istiyorsunuz.İnternet sitesi açmak için sizin tonlarca şey bilmeniz gerekiyor normal koşullarda.En başta kodlama bilmeniz gerekiyor (php,javascript,css vb.).Bunları öğrenmeye uğraşırşanız eğer zamanınızın çoğunu bunları öğrenmekle harcarsınız.

wordpress nedir

Nereden baksanız rahat bi 4-5 seneniz bunları öğrenmekle geçer tam anlamıyla.Wordpresste bu kadar eziyet çekmeyin, çok kolay bir şekilde adam akıllı bir site kurun diye oluşturulmuş bir platformdur.Kısacası her hangi bir kod bilgisi olmadan site kurmanıza olanak tanır.Wordpress’i kurmak saniyeler alır.Saniyeler harcadığınız kurulumdan sonra binlerce ücretsiz hazır tema bulabilir ve sadece birkaç dakikanızı ayırarak site kurabilirsiniz.

Peki Wordpress Ücretsiz Mi ?

Tamamiyle ücretsiz sunulan bir hizmettir.Özenle yapılmış ve tasarlanmış bir yapısı olması sebebiyle yüzlerce site wordpress alt tabanını kullanmaktadır.Wordpress, kullanıcılarına özel binlerce temayı ücretsiz bir şekilde sunuyor.Buda sizin zevkinize göre hareket etmenizi sağlıyor.Saatlerce belki de günlerce uğraşıp kafanıza göre bir kodlama yapacağınıza, hazır bir şekilde binlerce çeşit temayı ücretsiz bulabileceksiniz.

wordpress tema

Kullanılabilirliği açısından oldukça önemli bir yapıya sahip.Üstelik Türkçe dil desteklemesi tadından yenmez hale getiriyor.Hem ücretsiz bir platform hemde ücretsiz şablonlar sunuyor.İlerki derslerimizde kurulumunun nasıl olduğu konusunda da bilgilendirme sağlayacağım.

Wordpress Nereye Kuruluyor ?

Tamam şimdi ücretsiz, temalar ücretsiz dedikte bunları dememiz internet sitesi açmak için cebinizden hiç para çıkmayacağı anlamına gelmez.Çünkü kurulum yapabileceğiniz. bir depolama alanı olması lazım.

Bu kısımda da devreye hosting şirketleri giriyor.Wordpress’i kurabileceğiniz konumları hosting şirketleri ücretli bir şekilde sağlıyor.Ücretli dediysemde dudak uçuklatacak kadar miktarda değiller.En düşük hosting hizmetleri yıllık 300 TL civarında.Başlangıç için bu çok iyi bir fiyat.

Siteden elde ettiğiniz gelirle o açığınızı fazlasıyla kapatabilirsiniz.Tabi hostingle iş bitmiyor.Kuracağınız sitenin bir de adresi olması gerekiyor.Bunu da hosting şirketleri domain adı altında ücretli bir şekide sağlıyorlar.Domain fiyatları hosting fiyatlarına göre daha düşüktür.Yaklaşık yıllık 80 TL civarındadır.

Hosting ve Domainler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz buraya tıklayarak bu konu hakkında yazdığım makalemi okuyabilirsiniz.

Peki Wordpress Nereden İndirilir ?

Wordpress, bazı hosting firmaları wordpress hizmetini otomatik sağlıyorlar.Yani hosting ve domain aldığınızda sizlere otomatik wordpress kurulum özelliği sağlıyorlar.Tek tuşa kurabiliyorsunuz.Bazı hosting firmaları ise manuel olarak kurmanızı istiyor.Manuel kurmak içinde wordpress sistem dosyalarını indirmeniz gerekiyor.Wordpess indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Wordpress nasıl indirilir nasıl kurulur öğrenmek için buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Ömer Bozdi

Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Gelirlerimiz reklamlardan elde edilmektedir.Hak yememek adına adblock eklentini lütfen kapatır mısın ?